niedziela, 14 stycznia 2018

JAK OSIĄGNĄĆ ZBAWIENIE

Kiedyś uczniowie zapytali Pana Jezusa Chrystusa: "Któż więc może być zbawiony?" Na to Pan Jezus Chrystus im odpowiedział: " U ludzi to rzecz niemożliwa, ale nie u Boga; albowiem u Boga wszystko jest możliwe." (Ew.Marka 10:26-27)
Człowiek nie jest w stanie sam osiągnąć zbawienia. Nie jest w stanie sięgnąć po zbawienie. Zbawienie jest poza zasięgiem możliwości człowieka. Dlatego przyszedł Pan Jezus Chrystus przyszedł na ziemię nas zbawić. Człowiek nie był i nie jest w stanie sięgnąć nieba dlatego niebo sięgnęło człowieka, niebo sięgnęło ziemi i tym niebem jest osoba Pana Jezusa Chrystusa. Człowiek znalazł się w sytuacji bez wyjścia i to tak jakby człowiek wpadł do jakiegoś dołu z którego sam nie może wyjść, albo wpadł w błoto grząskie nie jest w stanie wyciągnąć się za włosy z tego stanu rzeczy. W Psalmie 40 mamy zapisane słowa przez króla starotestamentowego króla Izraela:

 "Wyciągnął mnie z dołu zagłady, Z błota grzązkiego. Postawił na skale nogi moje. Umocnił kroki moje." (Ps.40:3)


Tą osobą jest Bóg, który w Nowym Testamencie się nam objawił w imieniu JEZUS CHRYSTUS. To tak jak człowiek, który wszedł w sam środek dużego, ciemnego lasu i pobłądził znalazłszy się wśród dzikiej niebezpiecznej zwierzyny, wszystkie drogi wydają mu sie takie same i nagle pojawia się ktoś kto wyprowadza go z stamtąd w bezpieczne miejsce i tym kimś, który nas z tego niebezpieczeństwa wyrwał jest sam nasz Pan Jezus Chrystus. Zbawienie jest dla nas za darmo i nie jesteśmy w stanie sobie w żaden jakikolwiek sposób sobie na nie zasłużyć. Kiedyś napisałem artykuł pt.: "WIEŻA BABEL" , który mówi o symbolicznym przesłaniu, które płynie z tej wieży. Artykuł ten można poczytać w całości >>>TUTAJ<<< Ja chcę tutaj użyć jednego z symboli mówiącej z Wieży Babel. Symbolem Wieży Babel jest zasługiwanie czy też zapracowywanie sobie na zbawienie z uczynków. Czyli im więcej dobrych uczynków tym jest się bliżej nieba w tym momencie stają się drogą do Bożego Królestwa dobre uczynki a nie Chrystus a w Ewangelii Jana 14:6 wyraźnie mówi Pan Jezus Chrystus:

"Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie".


Nie poddaję pod wątpliwość ich naprawdę szczerej gorliwości dla Boga:

Daję im bowiem świadectwo, że mają gorliwość dla Boga, ale gorliwość nierozsądną; bo nie znając usprawiedliwienia, które pochodzi od Boga, a własne usiłując ustanowić, niepodporządkowali się usprawiedliwieniu Bożemu. „ ( Rzym.10: 2-3 )

Ale jest to gorliwość nierozsądna bo nie znając usprawiedliwienia które podchodzi od Boga a własne usiłując ustanowić nie podporządkowali się usprawiedliwieniu Bożemu. Boże usprawiedliwienie jest z łaski nie z uczynków, trzeba odwrócić się od własnych zasług a uznać jedyną zasługę Pana Jezusa Chrystusa, jako jedyną drogę zbawienia, jako dzieło miłości, poświęcenia i ofiarowania swojego ciała i przenajświętszej, najdroższej swojej Krwi . Osoba Pana Jezusa Chrystusa Jego dzieło miłości jest jedyną drogą zbawienia.

Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. „ ( Efez. 2: 8 – 9 )

Jesteśmy usprawiedliwieni darmo z łaski Bożej przez odkupienie w Chrystusie Jezusie. To Pan Jezus Chrystus jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i naszego zbawienia poprzez Świętą drogocenną Swoją Krew mamy wstęp do niebiańskiej Świątyni Bożego Królestwa

Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni ( Hebr. 10:19 )

Wieża Babel jako symbol dostania się do nieba, do Boga , sięgnąć nieba chcąc być zbawionymi poprzez własne wysiłki i zasługi i na własnych , warunkach warunkach bycia dobrym. I co się stało ? Otóż Bóg zburzył tą wierze (własnych zasług dobrych uczynków) jako drogi zbawienia i postawił w to miejsce krzyż. KRZYŻ PANA JEZUSA CHRYSTUSA jako jedyną zasługę i dobroć okazaną nam niezasłużenie przez Pana Jezusa Chrystusa i jako jedyną drogę naszego zbawienia. Chociaż zbawienie jest dla za darmo to jednak ktoś zapłacił wielką cenę własną krwią, a jest tą osobą Pan Jezus Chrystus.


Możemy się cieszyć zbawieniem tylko dzięki poświeceniu się dla nas Pana Jezusa Chrystusa.


Kontynuując dalej ten temat zapraszam do artykułów pt.:


ZBAWIENIE – W PEŁNI DZIEŁEM BOGA 

 

ZBAWIENIE DAREM ŁASKI BOŻEJ


CO MAM CZYNIĆ, ABYM BYŁ ZBAWIONY?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz