wtorek, 8 maja 2018

POZBAWIENI SUMIENIA LUDZIE

Na facebooku jest wiele ogłoszeń a także organizowane są różne zbiórki pieniędzy na osoby znajdujące się w potrzebie czy to materialnej lub też na leczenie, ale niestety wśród tych prawdziwych  znajdują się oszuści, którzy żerują kosztem prawdziwie potrzebujących na przykład chorych, którzy potrzebują dużo pieniędzy, aby się leczyć, ale przez takich pozbawionych skrupułów ludzi cierpią prawdziwie potrzebujący bo inni nie wiedzą czy to prawdziwie potrzebujący pomocy czy oszust, który łatwym kosztem chce zdobyć kasę.  Jednym z takich przykładów jest oszustwo na "chore dziecko". Możemy o tym poczytać >>>TUTAJ<<<
Kolejny taki przykład osoby oszukanej możemy znaleźć na stronie : https://www.facebook.co/pismo.swietestudium .
Niestety osoby, które prawdziwie potrzebują pomocy i korzystający z facebooka cierpią bo ludzie, którzy natknęli się na oszustów teraz boją się pomóc każdemu innemu myśląc, że dana osoba to oszust tymczasem to osoba prawdziwie znajdująca się w potrzebie i wręcz trzeba pomóc.  Osoba, która tak postępuje żerując na innych, krzywdzi tych prawdziwie potrzebujący a Boże Słowo wyraźnie mówi:
"Kto bowiem wyrządza krzywdę, otrzyma odpłatę za krzywdę bez względu na osobę. "(Kol.3:25)
Bóg jest sprawiedliwy i nie ma względu na osobę. Kimkolwiek by ona nie była poniesie odpowiedzialność za wyrządzoną krzywdę drugiemu człowiekowi.
To są ludzie bez serca i nie myślą o drugim człowieku, ale  mam nadzieję, ze nie jest tak z Tobą, który teraz to czytasz, ale masz serce do ludzi.
Bóg  mówi:
"Jeśli zaś ktoś posiada dobra tego świata, a widzi brata w potrzebie i zamyka przed nim serce swoje, jakże w nim może mieszkać miłość Boża? Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą."  ( 1 list  Jana 3:17-18)
Boga nie interesuje twoje chodzenie do kościoła jeśli twoje serce jest zamknięte na drugiego człowieka, daremne nasze modlitwy, czytanie Biblii, jeżeli  omijamy potrzebującego człowieka, jak w tej historii:
"Pewien człowiek szedł z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców, którzy go obrabowali, poranili i odeszli, zostawiając go na pół umarłego. Przypadkiem szedł tą drogą jakiś kapłan i zobaczywszy go, przeszedł mimo. Podobnie i Lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, przeszedł mimo. Pewien Samarytanin zaś, podróżując tędy, podjechał do niego i ujrzawszy, ulitował się nad nim. I podszedłszy opatrzył rany jego, zalewając je oliwą i winem, po czym wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i opiekował się nim. A nazajutrz dobył dwa denary, dał je gospodarzowi i rzekł: Opiekuj się nim, a co wydasz ponad to, ja w drodze powrotnej oddam ci. Który z tych trzech, zdaniem twoim, był bliźnim temu, który wpadł w ręce zbójców? A on rzekł: Ten, który się ulitował nad nim. Rzekł mu Jezus: Idź, i ty czyń podobnie. " (Ew. Łuk.10:30-37)BĄDŹMY LUDŹMI NIOSĄCY POMOC INNYM!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza