sobota, 31 grudnia 2016

PREZENT OD BOGA

Jest wiele okazji z których powodów ludzie się wzajemnie obdarowują prezentami np. urodziny, imieniny, śluby czy inne okazje i uroczystości podczas których ludzie wzajemnie sobie wręczają prezenty.
Niedawno minął czas świąt, gdzie wiele osób obdarowywało się prezentami. Jakiś czas temu usłyszałem wypowiedź mniej więcej tej treści:„Co dobrego uczynił Bóg? jaki prezent dał Bóg? On nic nie dał dobrego”. Zajmijmy się terminem słowa „prezent”, jego znaczeniem. Czym jest prezent? Prezent otrzymuje się za darmo, nie otrzymuje się go za dobre sprawowanie, ale jest bezwarunkowy niezależnie od jej zachowania i uczynków. Prezent daje się bezinteresownie, za nic. Wracając do wypowiedzi danej osoby, której treść brzmiała: „Co dobrego uczynił Bóg? jaki prezent dał Bóg? On nic nie dał dobrego” Bóg dał największy prezent ludzkości jaki kiedykolwiek, ktokolwiek mógł dać. W Ewangelii Jana 3:16 mamy napisane:
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.”
Bóg dał nam ludziom w Jezusie zbawienie, jako dar łaski Bożej, niezasłużenie.
A więc to najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek człowiek mógł otrzymać to ZBAWIENIE.
Przyjmij to zbawienie, weź je przez wiarę w zbawcze dzieło Chrystusa dokonane na krzyżu za Ciebie. Ten prezent Bóg chce Ci dać darmo nie oczekując niczego w zamian tylko zaufania do Boga i zawierzenia Jemu twego życia. Boże dłonie są najpewniejsze i najbezpieczniejsze i Bóg nigdy nie upomni się o ten prezent byś z powrotem zwrócił lub zwróciła On daje Ci go na stałe. Pan Jezus Chrystus dokonał pełnego odkupienia twojej duszy, abyś żył/a wieczne w Królestwie Boga Ojca miłości bo Bóg jest miłością. Warto żyć dla Boga w Panu Jezusie Chrystusie. Takie życie, to nie jest życie z marnowane, ale zyskane dla Bożego królestwa. Uczyń krok wiary w kierunku Boga i weź ten prezent z rąk Boga. Oto przykład modlitwy za pośrednictwem, której możesz to uczynić:Kiedy już to uczyniłeś lub uczyniłaś jesteś dzieckiem Bożym synem lub córką i możesz zwracać się do BogaMój Ojcze. W Słowie Bożym mamy napisane w 1 liście Jana 5:12-13: Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.”
Polecam również takie tematy jak:

BOŻA ŁASKA

DOSKONAŁA OFIARA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz