piątek, 28 grudnia 2018

ŚMIERĆ WIERNYCH BOGU

"Drogocenna jest w oczach Pana Śmierć wiernych jego." (Ps.116:8)

W 2018 roku dużo osób zakończyło swoje życie, ludzie Ci byli oddani Bogu i często wydawać by się mogło ich koniec nastąpił za wcześnie, jeszcze mogli tyle dobrego zdziałać jak na przykład:Piotr Stępniak, Paweł Godawa, Marek Nowak. Ludzie Ci mieli niewiele ponad 50 lat, a niedawno także Alina Wieja, która przeżyła 62 lata, a jeszcze miesiąc wcześniej świętowali Henryk i Alina Wieja swoją 39 rocznicę ślubu będąc w Izraelu, jak sam o tym pisał jej mąż >>> TUTAJ <<<
Niedawno kolejna młoda osoba odeszła na wskutek choroby na którą cierpiała, a przecież była wierząca i kochała swojego Pana i Boga Jezusa Chrystusa, któremu służyła, której to zdjęcie można obejrzeć >>> TUTAJ <<< A jej świadectwo można posłuchać na stronie Kościoła w Malince: https://malinka.org.pl/archiwum-audio/?link=2016-07-24_mc
 Tutaj jest osoba w okolicach 50 lat życia. Można by zadać pytanie: "Czy nie za wcześnie?"
No cóż,... My nie znamy planów i zamiarów Boga. Dla nas to może za wcześnie, ale dla Boga to odpowiedni czas. Pan i Bóg inaczej mierzy czas. W swoim czasie każdy z nas będzie musiał opuścić tę ziemię, czy się to nam podoba czy nie. Lecz ostatnio dochodzą nam do uszu naszych wierzących Braci i sióstr w Chrystusie o śmierci współwyznawców i to w naszym mniemaniu za wcześnie i jeszcze przecież tak potrzebni innym ludziom tu na ziemi. Zapewne trzeba by tu wiele nazwisk wpisać osób, które odeszły z tego świata w Panu Jezusie Chrystusie i jeszcze w wieku, który nie wskazuje by umierać. Sam znam takie osoby, które według mnie za wcześnie zmarły, ale to nie mi decydować o życiu drugiej osoby, a Bogu. W szczególności dzisiaj tematem tego artykułu jest śmierć osób, które należały do Chrystusa i Go swoim życiem naśladowały i były w wieku aktywnym dla Królestwa Bożego i mogły jeszcze wiele zdziałać, ale przyszedł kres ich życia na ziemi, i tutaj nasuwa mi się powyższy werset z Psalmu 116 i werset 8, gdzie jest powiedziane, że "drogocenna jest w oczach Pana śmierć wiernych Jego."
W Biblii w księdze Apokalipsy inaczej zwaną księgą Objawienie św. Jana mamy zapisaną Bożą prawdę, która brzmi:
"Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają.”   (Obj.14:12)
Tym Panem jest nie kto inny jak JEZUS CHRYSTUS,  jeżeli taka osoba odchodzi z tego doczesnego, ziemskiego  świata będąc w Chrystusie pojednana z Bogiem to tak naprawdę przechodzi do innej, lepszej formy życia. Związku z tym zapraszam do artykułu pt.:

BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY W CHRYSTUSIE UMIERAJĄCzy tak naprawdę słowo "śmierć" lub "umrzeć" lub "umieranie" jest przez nas dobrze rozumiane?
Czy Boże dziecko, czyli osoba , która powierzyła kiedyś swoje życie w ręce Pana Jezusa Chrystusa podlega śmierci i umiera?
Na te i inne pytania odpowiedź znajdujemy w poniższym temacie artykułu pt.:

CZY BOŻE DZIECKO PODLEGA ŚMIERCI I SĄDOWI ?Reinhard Bonnke powiedział:
Żałoba jest szczególnym rodzajem bólu - niemożliwym do przekazania. Zawsze tak było. Kiedy osobista strata oznacza stratę bliskiej osoby, nic nie boli bardziej. To może się zdarzyć rodzinie. To może zdarzyć się całemu narodowi. Ale Jezus powiedział: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem". Zmartwychwstanie całkowicie zawiera się w Jezusie. Jeśli masz Chrystusa jesteś w zmartwychwstaniu. Jeśli umrzesz będąc już za życia martwym z powodu swoich grzechów - pozostaniesz martwy w swoich grzechach. Jeśli umrzesz żyjąc w Chrystusie, pozostaniesz przy życiu w Chrystusie - na zawsze. To są jedyne warianty!

Chrystus dla wszystkich Narodów / CfaN Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz