niedziela, 23 grudnia 2018

ŚWIĘTA RODZINNE

Święta Bożego Narodzenia w naszym kraju uchodzą za  najbardziej ze świąt świętami rodzinnymi. Oczywiście piękne to jest gdy rodzina w zgodzie i miłości zasiada do kolacji do stołu, ale znam przykład, kiedy członkowie rodziny są skłóceni, ale raz w roku jakimś cudem spożywają razem kolacje wigilijną, ale potem ranią siebie kłócąc się. To się nazywa OBŁUDA.
A co na przykład z tymi, którzy niedawno tuż przed świętami stracili swoich bliskich, członków rodzin, którzy się kochali? Na przykład w wypadku na kopalni w republice czeskiej w Karwinie, gdzie zginęło około 13 polaków, którzy na tej kopalni pracowali.  Dla ich rodzin te święta będą największym koszmarem, czasem bólu, cierpienia i łez, czasem żałoby, a nie radości, ponieważ stracili ukochanego członka swojej rodziny. Co z tymi, którzy nie mają już nikogo z rodziny i są zupełnie sami, czy dla nich to już nie są święta? Są na marginesie społeczeństwa ? Oczywiście niektórzy chcą być sami i spędzić ten czas na przykład na relacji z Bogiem sam na sam.
Drogi czytelniku pomyśl o tym, który uważasz te święta za "Rodzinne", że jest ktoś kto chciałby też tak powiedzieć, ale nie może bo jest sam. Jeżeli dożyjesz przyszłych świąt, bo może te święta już masz zaplanowane, żeby pomyśleć o kimś z kim mógłbyś dzielić ten czas i poświęcić ten ułamek swojego życia dla bliźniego swego. Nie myśl tylko o sobie. Pomyśl także o drugim człowieku.
Pan Jezus Chrystus powiedział:
Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.”  (Ew.Mat.22:39).


Polecam również artykuł, który jest godny uwagi pt.: " MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO"  na który możesz kliknąć       >>> TUTAJ  <<<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz