piątek, 9 marca 2018

JEZUS CHRYSTUS - Tylko Zbawiciel czy także Pan ?

Wiele osób uznaje Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela, ale czy uznaje Go jako swego Pana?
Niektórzy traktują Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela, ale już nie jako Pana. Chcą być zbawieni, ale nie chcą, aby w ich życiu panował, czyli rządził i kierował nimi Jezus Chrystus. 
Chcą być tylko zbawieni, ale nie chcą podporządkować swojego życia pod władzę i autorytet Jezusa Chrystusa. Człowiek chce być zbawiony, ale bez wtrącania się Boga w Jego życie, ale tak to nie działa. Szatan również chciałby wrócić tam skąd został wypędzony, ale musiałby uznać nad sobą władzę i autorytet Boga i pokłonić się Jemu czego on uczynić nie chce. A Pan Jezus Chrystus wyraźnie mówi:
" Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie." (Ew.Mat.7:24)
Pragniesz być zbawiony pozostawając panem i władcą swojego życia, ale niestety tak się nie da. Pan Jezus Chrystus powiada:
"Pokażę wam, do kogo jest podobny każdy, kto przychodzi do mnie i słucha słów moich, i czyni je. Podobny jest do człowieka budującego dom, który kopał i dokopał się głęboko, i założył fundament na skale. A gdy przyszła powódź, uderzyły wody o ów dom, ale nie mogły go poruszyć, bo był dobrze zbudowany. Kto zaś słucha, a nie czyni, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu, i uderzyły weń wody, i wnet runął, a upadek domu owego był zupełny. "  (Ew. Łuk.6:47-48 )
Osoba, która Jezusa Chrystusa traktuje tylko jako swego Zbawiciela, a nie Pana kończy tragicznie. Czytamy, że ten dom runął a upadek jego był zupełny. Ten dom symbolizuje człowieka, jego życie. Tak kończy się wszystko co nie jest podporządkowane Chrystusowi Jezusowi  jako Panu i Władcy. Cokolwiek jest budowane na innym fundamencie niż Jezus Chrystus to w swoim czasie  wszystko to runie. Jeżeli chcesz układać sobie życie po swojemu a jednocześnie, aby Ci Bóg błogosławił w tym to jest to przebywanie na śliskim gruncie na którym się szybko przejedziesz. Jeżeli chcesz przychodzić do Boga na swoich warunkach to rozmijasz się z Nim. Jedyny warunek przystępu do Boga to Osoba Pana JEZUSA CHRYSTUSA to przez Niego i w Nim mamy dostęp do Boga naszego, jako Ojca. Nie traktuj Go jak "złotą rybkę" do spełnia twoich życzeń.
Jest nawet taka pieśń  w której znajdują się między innymi takie słowa:
 "ŚWIECIE, ŚWIECIE WYSŁUCHAJ BOGA SWEGO"
Jesteśmy z reguły nastawieni na to, ze Bóg ma nas wysłuchiwać, spełniać nasze prośby i modlitwy, ale Bóg też chce, abyśmy Jego zechcieli wysłuchać bo ma coś nam bardzo ważnego do powiedzenia. Posłuchajcie proszę tej pieśni:1. Świecie, świecie, wysłuchaj Boga swego

             świecie, świecie, nie odrzucaj Syna Jego
Refr:  Ten co w Betlejemskim narodził się w żłobie

           musi się narodzić dzisiaj w tobie
        2. Świecie, świecie, dokąd wiedzie twoja droga

            nawet nie wiesz, że oddala cię od Boga
Refr:  Na jej końcu wielka przepaść czeka

           zawróć jeszcze dzisiaj i nie zwlekaj
       3. Świecie, świecie, wysłuchaj Boga swego

           świecie, świecie, nie odrzucaj Syna Jego
Refr:  Ten co w Betlejemskim narodził się żłobie

           musi się narodzić dzisiaj w tobie.Słowo Boże mówi:
"Czy takie ma Pan upodobanie w całopaleniach i w rzeźnych ofiarach, co w posłuszeństwie dla głosu Pana? Oto: Posłuszeństwo lepsze jest niż ofiara, a uważne słuchanie lepsze niż tłuszcz barani. Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary,..." (1 Sam.15:22-23)

Tak więc bądźmy posłuszni naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi, bo poprzez nasze posłuszeństwo Panu Jezusowi Chrystusowi oddajemy Bogu największą chwałę. 
Niech Jezus Chrystus nie tylko będzie twoim Zbawicielem, lecz także twoim Panem.Zapraszam również do artykułów, które są zatytułowane: "JEZUS JEST PANEM"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz