niedziela, 19 listopada 2017

GORĄCZKA PRZEDŚWIĄTECZNA – CEL NARODZENIA PAŃSKIEGO
Już na miesiąc przed świętami Bożego narodzenia a w telewizji już są reklamy zachęcające do zakupów świątecznych  a w tle lecą kolędy.
Mowa jest o potrawach, prezentach, że to czas wzajemnych relacji rodzinnych, gdy zasiadają do wigilijnego stołu i związku z tym nasuwa mi się w głowie pytanie:Co z tymi, którzy ostatnio, niedawno stracili kogoś bliskiego w wyniku śmierci? albo Co z tymi, którzy już nie maja nikogo są sami pozostawieni samym sobie, bowiem nie mają z rodziny nikogo?
Oglądając i słuchając czegoś takiego w sercu takiej osoby powstaje  ból, cierpienie, ale kogo to interesuje w świecie w którym ludzie na to nie patrzą i nie zwraca się uwagi na tego typu osoby, byle tylko moje „ego” było zadowolone.
Tak samo jest z potrawami, które pojawiają się w reklamach TV sprawia w niektórych sercach osób żal, które nie mogą takich pokarmów spożywać a bardzo by chcieli, które na ekranach telewizorów wydają się być apetyczne natomiast zdrowie im na to nie pozwala, albo zwyczajnie nie stać ich finansowo na tego typu  żywność. Żyjemy w obecnie w świecie w którym liczy się biznes, a okres przedświąteczny to najlepszy czas, by zarabiać na ludziach duże pieniądze i ciągnąć zyski, aby tylko zabrać kasę z kieszeni człowieka. Czas Świąt Bożego narodzenia to czas komercji. Święta Bożego narodzenia przekształciły się  w święta komercji, W Bożym Słowie mamy zapisane takie słowa:
Pijawka ma dwie córki, którym na imię: Daj! Daj! Trzy są rzeczy nienasycone, owszem cztery, które nigdy nie powiedzą: Dosyć!
Kraina umarłych, łono niepłodne, ziemia niesyta wody i ogień, który nigdy nie powie: Dosyć! (Przyp.Sal.30:15-16)
Zapraszam do posłuchania bardzo dobrego przesłania w tym temacie w poniższym filmiku: 


Dzisiaj Święta Bożego narodzenia kojarzą się z prezentami, potrawami świątecznymi na stole, z rodzinnymi pełnych miłości relacjami. dobrą i radosną atmosferą domową i Ok, ale w tym wszystkim zapomina się o najważniejszym, że przyszło dla nas na ten świat ZBAWIENIE, którym jest Pan Jezus Chrystus. Już na wiele set, a nawet tysięcy lat zapowiadane było to wydarzenie i jedno z takich miejsc jest zapisane w księdze proroka Izajasza:
Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.” (Izaj.9:5)
Anioł Boży powiedział do Józefa o dziecku, które urodzi Maria:
A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On ZBAWI lud swój od grzechów jego. „ (Ew.Mat.1:21)
W Ewangelii Łukasza mamy napisane tak: „I rzekł do nich anioł: Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu, gdyż dziś narodził się wam ZBAWICIEL, którym jest CHRYSTUS Pan, w mieście Dawidowym.” (Ew.Łuk.2:10-11)
CEL NARODZENIA PAŃSKIEGO
Pan Jezus Chrystus nie narodził się po to, aby założyć jakąś grupę religijną, nie w tym celu przyszedł Pan Jezus jako człowiek na ziemię, lecz przyszedł po to, aby nas ZBAWIĆ.
W Ewangelii Jana 3:16-17 mamy zapisane takie słowo:
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. „
Tak więc nie przyszedł założyć kościół, ale ZBAWIĆ człowieka, a więc Ciebie drogi czytelniku. Posłuchaj tej pieśni:


Słowa tej pieśni znajdują się tutaj:

1. Świecie, świecie, wysłuchaj Boga swego
             świecie, świecie, nie odrzucaj Syna Jego

Refr:  Ten co w Betlejemskim narodził się w żłobie
           musi się narodzić dzisiaj w tobie
        2. Świecie, świecie, dokąd wiedzie twoja droga
            nawet nie wiesz, że oddala cię od Boga
Refr:  Na jej końcu wielka przepaść czeka
           zawróć jeszcze dzisiaj i nie zwlekaj
       3. Świecie, świecie, wysłuchaj Boga swego
           świecie, świecie, nie odrzucaj Syna Jego
Refr:  Ten co w Betlejemskim narodził się żłobie
           musi się narodzić dzisiaj w tobie.

Moi drodzy nie wystarczy wierzyć że Chrystus Pan narodził się w żłobie, trzeba aby narodził się w Tobie i to nie jako maleńkie dziecię Jezus, lecz jako potężny Bóg, Król królów i Pan panów.
Zapraszam do artykułu pt.:  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza