sobota, 11 listopada 2017

ZNACZENIE SŁOWA „AMEN”
Niektórzy twierdzą, ze słowo „Amen” zostało dodane do Pisma Świętego i ze ono prawdziwie nie występuje w Biblii i jest ono imieniem jakiegoś pogańskiego bóstwa, bożka zwanego „Amenem lub „Amonem”. Oczywiście to jest nieprawdą, ale zajmijmy się najpierw czy słowo „Amen” naprawdę występuje w Biblii i w tym celu sięgniemy do oryginału Biblii Nowego Testamentu jakim jest język grecki i tam dowiadujemy się że jak najbardziej w Piśmie Świętym występuje słowo „Amen” „αμην” . Często tego słowa używał Pan Jezus Chrystus i jest ono użyte w słowie „Zaprawdę, zaprawdę” - Ew.Jana 3:.5 . Ew.Marka15:39.13:30 . Ew.Mat.16:15.5.18.26.
„Amen” oznacza zgodzić się, niech tak się stanie, niech tak będzie, zapewnienie. W drugim liście do Koryntian mamy zapisane takie słowo:
Bo obietnice Boże, ile ich było, w nim znalazły swoje ‚Tak’; dlatego też przez niego mówimy’Amen’ ku chwale Bożej.” (2 Korynt.1:21)
Słowo „Amen” ma również to samo co w Nowym Testamencie znaczenie w języku hebrajskim, który jest językiem Starego Testamentu „amēn” tak jak powyżej jest opisane.
Słowo „Amen” nie jest imieniem żadnego pogańskiego demona, ale to słowo jest imieniem jedynego, prawdziwie istniejącego Boga Izraela, którym jest Jezus Chrystus.
A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:…”
W Nim (CHRYSTUSIE JEZUSIE) zostały spełnione wszystkie obietnice dotyczące naszego zbawienia, które zapowiadały to zdarzenie na wiele tysięcy lat przed tym wydarzeniem, czyli poświęceniem się Pana Jezusa Chrystusa za nas na krzyżu Golgoty, ale On zmartwychwstał, wstąpił na niebosa, siedzi po prawicy Bożej i posłał swego Świętego Ducha. Boże obietnice naszego zbawienia w Chrystusie Jezusie zostały spełnione.
Bo ile tylko jest obietnic Bożych, w Nim (mają swoje) \”tak\”; i w Nim mówimy \”Amen\” dla chwały Bożej.” ( 2 Korynt.1:21)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz