środa, 13 lutego 2019

ZBAWIENIE TYLKO PRZEZ CIERPIENIE CHRYSTUSA

Ty ani ja nikogo nie zbawisz, ani swoim cierpieniem nikogo z piekła nie uratujesz, tego dokonać mógł tylko jeden i dokonał, a jest nim nasz Pan JEZUS CHRYSTUS.
Żaden ksiądz, misjonarz, biskup, papież, pastor nie uratuje twojej duszy, nikt z ludzi nie ma takiej mocy, ani nawet tak zwana święta Faustyna, lecz TYLKO JEZUS CHRYSTUS 
O Chrystusie jest napisane:
" Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego.  Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami" (Izaj.53:3-9.10-12) 

"On, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał, nie groził, lecz poruczał sprawę temu, który sprawiedliwie sądzi; On grzechy nasze sam na ciele swoim poniósł na drzewo, abyśmy, obumarłszy grzechom, dla sprawiedliwości żyli; jego sińce uleczyły was." ( 1 Piotra 2:23-24)

Jesteśmy uratowani przez cierpienia Chrystusa, a nie tak jak jest napisane na tym powyższym zdjęciu. Nic nie trzeba dodawać do dzieła Chrystusa. My nie musimy, ani nie możemy nic zasługiwać, ani cierpieć by coś dodać do cierpienia Chrystusa, jakoby Jego cierpienie było mało wystarczające. Dzieło zbawienia jest w pełni dokonane. Pan Jezus Chrystus umierając powiedział: 
"WYKONAŁO SIĘ"

Dzieło zbawienia jest dokonane !

Cierpienie Chrystusa wystarczające.

Polecam artykuły pt.:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz