czwartek, 7 lutego 2019

WARTOŚĆ BIBLII - KSIĘGA KSIĄG

W niektórych krajach, gdzie wyznawcy Chrystusa są prześladowani, posiadanie Biblii jest karalne pozbawieniem wolności w łącznie z karą śmierci, ale mimo to dla tych Bożych ludzi Biblia jest Bożym Słowem i z narażeniem życia posiadają ją w swoich domach i nieustannie ją czytają i głoszą z niej, cieszą i rozkoszują każdym jej słowem nawet kosztem własnego życia, często kładą je będąc torturowani, ale mimo to Pismo Święte jest dla nich czymś o wiele ważniejszym niż książka, jest to Księga przez którą przemawia Bóg.
Spójrzmy teraz na reakcje Chrześcijan w Chinach, którym dostarczono Biblię, jak rzucali się na nią, jak głodny rzuca się do chleba:

A u nas w Polsce często traktuje się jaką zwykłą książkę, a kiedy inni gotowi są poświęcić swoje życie. To strasznie, że w kraju tak zwany chrześcijańskim podchodzi się tak do Bożego Słowa. 
Pismo Święte to spisane Boże Słowo,  a niektórzy ujmują jej wartości i tylko na tym tracą.
Dzisiaj w naszym kraju mamy łatwy dostęp do Pisma Świętego i w niektórych domach jest po kilka egzemplarzy, a jeżeli kogoś nie stać na taki egzemplarz to można nabyć ją Nowy Testament na przykład w Międzynarodowym i międzywyznaniowym stowarzyszeniu Gedeonitów, która to Misja zajmuje się rozpowszechnianiem Pisma Świętego Nowego Testamentu.
Dzisiaj także Pismo Święte jest dostępne także na internecie:

 Polecam także inne tematy poruszające kwestię PISMA ŚWIĘTEGO:>>> TUTAJ <<<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz