niedziela, 10 lutego 2019

BÓG W CENTRUM KOŚCIOŁA

Pewna osoba kiedyś napisała mi, że teraz tam, gdzie jest w tej grupie religijnej czuje się szczęśliwa i spełniona i że to jest jej droga.
Od tego czasu nachodzi mnie myśl z większą lub mniejszą siłą, czy to my mamy czuć  się komfortowo to my mamy czuć się dobrze i być szczęśliwymi? Mówi się do osób nowo nawróconych, aby znaleźli dla siebie taką społeczność, wspólnotę, gdzie naucza się zgodnie z Biblią i gdzie jest atmosfera miłości, po prostu, gdzie się będą dobrze czuli i tak naprawdę główną, centralną sprawą staje się atmosfera grupy, a nie wierność nauki Bożej zapisanej w Piśmie Świętym.
Wtedy to człowiek staje się centrum uwielbienia, a nie Bóg, a przecież tutaj powinno się rozchodzić o Boga, aby Bóg mógł wśród nas dobrze się czuł i był wywyższony i uwielbiony i jeżeli tak nie jest to okradamy Bogu należnej Mu chwały przypisując ją sobie, bo "ja' chcę czuć super fajnie.
Albo oceniamy na zasadzie: "Podobało mi się dzisiejsze nabożeństwo" lub "Nie podobało mi się dzisiaj nabożeństwo"
Trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: Czy nam się ma podobać to nabożeństwo czy Bogu? Przychodzimy, aby swoje "ego" podnieść czy wywyższyć Chrystusa? To my jako ludzie jesteśmy centrum nabożeństwa czy Bóg? To człowiek jest centralną postacią nabożeństwa czy Bóg?
Tak, dla Boga to człowiek jest najważniejszą istotą wśród Jego stworzeń, koroną wręcz Bożego stworzenia, ale dla ludzi to Bóg powinien być najważniejszy bo inaczej na nasze nabożeństwa wpuszczamy ducha humanizmu, a nie Bożego Ducha Świętego.
Humanizm stawia człowieka w miejsce Boga, a to już jest bardzo niebezpieczne.
Natomiast Boży Duch Święty, który jest także Duchem Chrystusowym stawia na czele Boga i wywyższa Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa. Boży Duch Święty ustanawia tron chwały i uwielbienia dla Imienia Pana naszego JEZUSA CHRYSTUSA.
Tak więc czas zmienić swój sposób myślenia i idąc na spotkanie kościoła być skoncentrowany na Bogu, na wywyższaniu Jego świętego Imienia JEZUS CHRYSTUS i uwielbianiu Jego świętej boskiej Osoby.
Zapraszam również do artykułu pt.:"ATMOSFERA KOŚCIOŁA A CHRYSTUS"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz