środa, 20 lutego 2019

GRZECHY JAWNE I UKRYTE

U Boga każdy grzech jest jawny i jednakowo zły.
To my ludzie czynimy różnice, jako Chrześcijanie, wierzący w Chrystusa. 
Widzimy na przykład, że ktoś grzeszy bo pali papierosy lub pije alkohol  to są widoczne raczej grzechy dla oka ludzkiego, ale są grzechy, których nie dostrzegamy u innych bo są czynione w ukryciu, na przykład w myślach, ale tego pod uwagę nie bierzemy bo po prostu nie znamy myśli drugiego człowieka, ale prawda jest taka, ze Bóg zna. Może ktoś gra w zespole chrześcijańskim czy śpiewa, a potem widzimy go z papierosem czy pijącego alkohol i jako chrześcijanie jesteśmy zbulwersowani tym zachowaniem i myślimy jak on lub ona może grać czy śpiewać Bogu na chwałę i takie rzeczy czynić i gorszymy się i występujemy przeciw bliźniemu swemu w ten sposób grzesząc przeciw Bogu. Tak to prawda człowiek, który chce oddawać chwałę Bogu poprzez śpiew czy muzykę, nie powinien takie rzeczy czynić jak palenie papierosów czy picie alkoholu, ale czy tylko te rzeczy są grzechem? Często myślimy, o ten to  się na pewno nadaje by śpiewać w chórze lub grać w zespole chrześcijańskim bo nie pali i nie pije, ale niestety może czynić inne obrzydliwe rzeczy. Znam historię pewnej osoby, która powiedziała, że nie będzie śpiewać i grać  z grzesznikami Bogu na chwałę bo palą papierosy tymczasem ta sama osoba kłamała. Więc czym była lepsza od innych, bo nie spożywała trunków i nie paliła papierosów? Ale czyniła inny grzech. Samuel starotestamentowy też popełnił błąd przy wyborze na króla Izraela sugerując się wyglądem, ale Bóg mu odpowiedział:
"  Nie patrz na jego wygląd i na jego wysoki wzrost; nie uważam go za godnego, albowiem Bóg nie patrzy na to, na co patrzy człowiek. Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce." ( 1 Sam.16:7)
Nam się wydaje, że ktoś się nadaje by był zaangażowany w służbie pracy dla Pana na niwie Bożej bo nie pali, nie pije, ma według nas predyspozycje i jest takim porządnym człowiekiem, tymczasem Bóg patrzy na to innym wzrokiem i zupełnie ma inne kryteria niż nasze ludzkie. Jego kryteria powoływania do pracy w królestwie Bożym są jedynie słuszne i prawdziwe i my nimi mamy się kierować a nie naszymi upodobaniami. Nie sądźmy po pozorach, jak mówi Pan Jezus Chrystus, ale sądźmy sprawiedliwie - Ew. Jana 7:24.
Żeby ktoś mnie teraz nie osądził, że palenie papierosów i picie alkoholu jest dobre i że do tego zachęcam. NIE!!! ŻADNĄ MIARĄ !!! PALENIE PAPIEROSÓW CZY UPIJANIE SIĘ ALKOHOLEM JEST ZŁE I GRZECHEM WOBEC BOGA, KTÓRY CZŁOWIEKA ODDZIELA OD SWEGO STWÓRCY, ale bądźmy trzeźwo myślący, bo często lubimy czynić różnice pomiędzy ludźmi także w kościele i lubimy dzielić nasze grzechy na mniejsze lub większe tymczasem każdy grzech jednakowo oddziela nas od Boga i dlatego przyszedł Pan Jezus Chrystus, aby zabrać wszelki grzech i połączyć nas z Bogiem, jako miłującym Ojcem.


Polecam artykuły pt.:"KAŻDY GRZECH ODDZIELA NAS OD BOGA"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz