środa, 12 września 2018

KARM SIĘ ZDROWYM POKARMEM

Apostoł Paweł napisał do Tymoteusza takie słowa:
"Strzeż tego, co ci powierzono, unikaj pospolitej, pustej mowy i sprzecznych twierdzeń, błędnej, rzekomej nauki,  do której niejeden przystał i od wiary odpadł." (1 Tym.6:20-21)


Te słowa zapisane tak naprawdę do nas wierzących Chrystusowi Chrześcijan jako ostrzeżenie.
Ważne jest na co nasze oczy patrzą i czego słuchają nasze uszy. Mamy dzisiaj wiele różnych nauk i nauczycieli je szerzących także, a może przede wszystkim na internecie, ale też w realnym świecie tego nie brakuje, różne książki, które uchodzą za chrześcijańskie, czasopisma, gazetki, gdzie pozornie jest treść ich chrześcijańska, ale rzeczywistość może być zupełnie inna. Znam przykłady osób wierzących w Chrystusa, które z ciekawości zaczęły czytać koran i w efekcie Ci ludzie zaczęli twierdzić, że Pan Jezus Chrystus nie jest już jedyną drogą do Boga Ojca i Jego królestwa, ale jedną z wielu dróg. Tak naprawdę muzułmanie, żydzi i chrześcijanie wierzą w jednego i tego samego Boga tylko inaczej go nazywając itd. itp. Nawet zaczęli uważać, że yoga i medytacja transcendentalna nie nie jest zła, a wręcz dobra, jako narzędzie Boga i tak koniec końców osoby te odeszły od  Bożej prawdy w kłamstwo diabelskie oddając się pod wpływ mocy demonicznych. 
Nie próżno Apostoł Paweł napisał te słowa powyżej, które są dla nas słowem od Boga .
Moi drodzy czytelnicy dla mnie nie trzeba nic więcej prócz PISMA ŚWIĘTEGO, jako pisanego BOŻEGO SŁOWA przez które przemawia sam Bóg. Kiedy zaczytam czytać Biblię proszę Bożego Ducha Świętego o zrozumienie czytanego tekstu według woli Bożej. Czytam tę Księgę z jej Autorem i wcale tutaj nie chodzi o Apostoła Pawła czy Piotra czy innych, ale o Bożego Ducha Świętego, który wie wszystko najlepiej i najlepiej tłumaczy, wykłada i wyjaśnia słowo Boga. Jak się ma Ducha Bożego to nic nam wierzącym w Chrystusa nie potrzeba. Nie potrzeba mi wiedzieć co mówi koran czy coś lub ktoś inny, bo żaden religijny przywódca, ani żaden duchowny nie oddał za nas życie dla naszego zbawienia, lecz tylko jeden, Pan JEZUS CHRYSTUS i nikt inny. Jeżeli doświadczyłeś lub doświadczyłaś Bożej łaski zbawienia to wiesz, że to jest najlepsza droga, droga życia na której jesteś i którą podążasz do raju i ta Boża miłość, której ze strony Boga Ojca dożyłeś, dożyłaś wywarła na twoim sercu ogromną pieczęć, której nie idzie zlikwidować bo to jest miłość, której nigdy nie idzie zapomnieć, bo ta Boża miłość zmienia na zawsze  życie człowieka i idąc tą drogą człowiek nigdy z niej nie zbłądzić, bo nawet takiej osobie na myśl nie przyjdzie by zejść z tej drogi życia, którą nikt inny nie jest tylko przepełniony Bożą miłością sam Pan Jezus Chrystus.
W drugim liście Apostoła Pawła do Tymoteusza mamy napisane:
 "Wzoruj się na ZDROWEJ NAUCE, którą usłyszałeś ode mnie, żyjąc w wierze i miłości, która jest w Chrystusie Jezusie;"   (2 Tym.1:13)
Ta Zdrowa Nauka to Ewangelia Pana Jezusa Chrystusa według której mamy żyć. Wzoruj się na słowach Pana Jezusa Chrystusa, na Jego nauce. Nauka Zdrowa jest zapisana w czterech Ewangeliach i listach Apostolskich, gdzie możemy czerpać zdrowy bardzo dobry pokarm dla naszej duszy i naszego ducha, który ożywia nas dla Boga. A więc, żeby być zdrowym trzeba odżywiać się zdrowo i zdrowy pokarm, którym jest Boże Słowo wcielone w Panu Jezusie Chrystusie, słuchajmy Go a będziemy błogosławieni, podążajmy Jego drogą a dotrzemy do mety jakim jest górna ojczyzna. Apostoł Paweł o niej pisze:
"Nasza zaś OJCZYZNA jest w NIEBIE, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,.." (Filip.3:20)

Warto trzymać się Pana Jezusa Chrystusa by skończyć zwycięsko na finiszu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz