poniedziałek, 5 września 2016

ZDROWEJ NAUKI NIE ŚCIERPIĄ

„Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,…” (2 Tym.4:3)
Ten czas już nadszedł i jest to jeden ze znaków zapowiadających przyjście Pana Jezusa Chrystusa na ziemię, nie jako maleńkiego „Jezuska” ale jako potężnego JEZUSA CHRYSTUSA Boga po swój lud. Coraz bardziej lubimy kazania, które są miłe dla ucha, które do niczego nie zobowiązują. Lubimy słuchać o tym jacy to super, kochani i wspaniali jesteśmy. Nie lubimy słuchać nauczań w których jest przesłanie, że musimy coś u siebie zmienić, bo to jest przecież niewygodne. Jesteśmy przyzwyczajeni do naszych starych nawyków, które nie znajdują upodobania u Boga. Generalnie nie lubimy, kiedy musimy coś w sobie zmieniać, nie lubimy się zmieniać, ale jesteśmy bardziej skłonni zmieniać świat wokół nas i wszystkim zwracać uwagę i ustawiać wszystkich po kątach nakazując im, jak mają żyć. Dobrze nam się słucha kazań, które podwyższają nasze „ego” i mówią nam o tym, jak bardzo Bóg nas kocha i to jest prawda. Bóg nas bardzo kocha, Jego miłość do nas jest nieskończona i dlatego posyła do nas dzisiaj to słowo. Żyjemy w czasach, kiedy ludzie w kościele wolą słuchać kazań o miłości i lepiej, żeby nie mówić o grzechu, żeby nie poruszać tematu grzechu, bo to może zepsuć dobrą atmosferę, ale Bóg mówi do Izajasza:
Wołaj na całe gardło, nie powściągaj się, podnieś jak trąba swój głos i wspominaj mojemu ludowi jego występki, a domowi Jakuba jego grzechy! (Izaj.58:1)
Trzeba mówić o grzechu. W księdze Trenów 2:14 zapisane jest takie słowo:
Twoi wieszczkowie przepowiadali ci urojone i próżne rzeczy, nie odsłaniali twojej winy, aby odmienić twój los, lecz przepowiadali ci słowa złudne i zwodnicze. „
Trzeba mówić o grzechu, aby się ludzie upamiętali, bo grzech wiedzie ludzi do piekła, a właśnie miłość zobowiązuje do tego, aby ludzie odwracali się od grzechu nawracając do Boga. Trzeba całą Ewangelię Chrystusową głosić w pełni. Apostoł Paweł mówi:
Nie uchylałem się bowiem od zwiastowania wam całej woli Bożej.” (Dzieje Ap.20:27)
Dziś niewygodne dla człowieka tematy, które porusza Słowo Boże nazywa się kontrowersyjnymi. Czas więc głosić pełną ewangelię, bo tego chce Bóg. Jego Słowo jest prawdą, a Pan Jezus Chrystus mówi:
„… poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. „ (Ew.Jana 8:32)
Prawda niesie wyzwolenie dla związanej duszy. Boża prawda niesie wolność uwięzionej duszy. A to co mówi Bóg jest prawdą, ponieważ Bóg jest prawdomówny i ta Boża prawda niesie życie w miejsce śmierci, zbawienie w miejsce potępienia.
Polecam do wysłuchania:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza