wtorek, 6 września 2016

POWAGA SYTUACJI

Dziś zauważa się lajtowe, czyli byle jakie podejście do poważnych tematów i spraw przez chrześcijan. Na przykład uroczystość chrztu wiary, który ustanowił Pan Jezus Chrystus. Uważam, że zewnętrzna forma też jest ważna i trzeba zachować powagę sytuacji. Tak jak już wspomniałem chrzest wiary w wodzie ustanowił Pan Jezus Chrystus nie człowiek, to Bóg postanowił i ustanowił. Prawdą jest, że nie można z tego robić jakiegoś ceremoniału religijnego, ale też nie można robić cyrku. Przy chrzcie osoba chrzczona jak i chrzczona jest prawie naga, głupie, błazeńskie zachowania, wygłupianie się, jakieś dziwne zachowania. Miałem okazję  kiedyś brać udział na zaproszenie, gościnnie w czymś  takim na chrzcie, ale także możemy obejrzeć tego typu różne filmiki na internecie, czy zdjęcia, gdzie właśnie tak się traktuje chrzest. Oczywiście nie chcę tutaj powiedzieć, że mamy być śmiertelnie poważni, a atmosfera iście pogrzebowa. Nie!!! Mamy się radować z tego, że ktoś zdecydował się żyć z Panem Jezusem Chrystusem i na świadectwo daje się ochrzcić. Jednakże powinniśmy mieć świadomość z ogromu powagi sytuacji co się wydarza, gdyż wydarza się sprawa Boża, zostaje pochowany stary grzeszny bezbożny człowiek a wstaje nowy, już przemieniony przez Boga rozpoczynający nowe życie z Chrystusem Panem i związku z tym nie można z tego żartować, aczkolwiek jest wskazane się cieszyć, że jest nowy człowiek w Chrystusie.
 Podobnie ma się sprawa z Wieczerzą Pańską. Naturalnie nie powinniśmy z tego robić pustej religijnej ceremonii, ale także zewnętrzny porządek obchodzenia pamiątki śmierci Pańskiej Jezusa Chrystusa musi być godny tego, bowiem ustanowił to sam Chrystus-Bóg. Zewnętrzna forma też jest ważna, bo jeżeli w tym popuścimy to będziemy popuszczać w następnym i następnym razem stracimy szacunek do ustanowionej przez Pana Jezusa Chrystusa Wieczerzy Pańskiej i Chrztu Wiary w wodzie i zaczniemy mieć pogardliwe podejście i człowiek, który miał odrobinę w sobie bojaźni Bożej zacznie lekceważyć Pana Jezusa Chrystusa, Jego nauki i pozwalać sobie na nonszalancję i arogancję wobec ważnych i istotny spraw o których mówi Pismo Święte, a które są bardzo ważne dla nas ludzi, nade wszystko dla Boga i w konsekwencji czego, będzie sięgał po własny sąd biorąc udział w Wieczerzy Pańskiej i zamiast spożywać ciało Chrystusa o którym mówi chleb oraz krew Chrystusa, który symbolizuje wino, żyjąc w grzechu nic sobie z tego robiąc będzie spożywał własny sąd. Wszak jest ostrzeżenie dla nas od Boga:
Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej. Niechże więc człowiek samego siebie doświadcza i tak niech je z chleba tego i z kielicha tego pije. Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije. (1 list do Koryntian 11:27-29)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza