sobota, 26 stycznia 2013

BÓG JEST PEWNYM GRUNTEM I NIEZAWODNYM PRZYJACIELEM

„Błogosławiony ten, którego pomocą jest Bóg Jakuba, Którego nadzieja jest w Panu, Bogu jego.” (Psalm 146:5)
Warto żyć z Bogiem i na Nim polegać i swoje troski Jemu składać. Bogdan Pieczyrak śpiewał kiedyś taką pieśń: „Bóg nie obiecuje łatwizny na drodze, nie powiedział też, że będzie bez łez” Bóg nie powiedział, że problemy i kłopoty będą nas omijać i nie powiedział też, że życie będzie usłane różami, no chyba, że z kolcami, ale obiecał być z nami w tych najtrudniejszych chwilach naszego życia i nosi nas na swoich ramionach, przytulający nas i pocieszający i pokrzepiający. Sam Bóg powiada, aby przychodzić do Niego z tym co nas obciąża i wylewać przed Nim swoje serce: „Ufaj mu, narodzie, w każdym czasie, Wylewajcie przed nim serca wasze: Bóg jest ucieczką naszą!” (Ps.62:9).Przechodzimy różne okresy i sytuacje w swoim życiu jako wierzący i kochający Boga i nie zawsze do śmiechu, a czasami nawet wręcz chwile smutne, gdzie towarzyszą łzy wydającej się w sytuacji bez wyjścia i totalnie pozbawione nadziei, ale jest BÓG, który mówi:
-UFAJ MI
-WYLEWAJ SWOJE SERCE
Ponieważ najpewniejszą ucieczką od problemów jest sam BÓG.
Dobrze jest przyjść do Pana i otworzyć swoje serce przed Panem i wylać swoje zmartwienia przed Panem i wypłakać się na Jego ramieniu, On bardzo chętnie wysłucha i zajmie się nimi. Bóg jest kochającym Ojcem swoje dzieci i pragnie tego co najlepsze dla swoich synów i córek.
Jeżeli Ci jest ciężko, pojawiają się problemy i kłopoty, które dołują Cię i dobijają, jest BÓG. Zaufaj Mu a nie zawiedzie Cię i doznasz pomocy. Powiedz Mu o swoim problemie. Pan Bóg chce to usłyszeć od Ciebie, pragnie byś złożył to na Niego, On, Wszechmogący Bóg zdejmie z twych pleców ciężar, który Cię przygniata i odczujesz ulgę. Zaufaj Panu Jezusowi Chrystusowi, On nigdy Ciebie nie zawiedzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz