piątek, 18 września 2015

KTO NIE PRACUJE NIECHAJ TEŻ NIE JE

Czy tak jest w Biblii napisane czy raczej: Kto nie chce pracować, niechaj też nie je?.” (2 Tesal.3:10)

Mamy tutaj napisane:Kto nie chce pracować,…”
Czasami bywa tak, że człowiek nie może pracować ze względu na stan zdrowotny, który mu nie pozwala pracować ponieważ choroba jest przeszkodą, a nie lenistwo. Jednakże niejednokrotnie bywa tak, że osądzamy człowieka sądząc, że jest leniem, obibokiem i lepiej mu żyć z pomocy innych. Niestety bywa tak również w niektórych lokalnych wspólnotach, że jest ktoś w kościele, który nie może pracować i jest na rencie ze względu na to, że jest chory, ale inni osądzają taką osobę nie znając faktów, że jest leniem tymczasem prawda jest zupełnie inna. My jesteśmy z natury ludźmi, którzy nie znając prawdy lubimy osądzać i to brata czy siostrę w Chrystusie w zborze. Oczywiście nie piszę tutaj o osobach, które żerują na dobroci innych, bo tak jest wygodniej bo tak jest lepiej nie chcąc sobie brudzić pracą rączek, kiedy mogą pracować, ale lepiej żyć kosztem innych. Coś takie potępia Bóg nazywa to grzechem. Możemy o tym poczytać w księdze przypowieści Salomona 6:6-11:
„Idź do mrówki, leniwcze, przypatrz się jej postępowaniu, abyś zmądrzał. Nie ma ona wodza ani nadzorcy, ani władcy, a jednak w lecie przygotowuje swój pokarm, w żniwa zgromadza swoją żywność. Leniwcze! Jak długo będziesz leżał, kiedy podniesiesz się ze snu? Jeszcze trochę pospać, trochę podrzemać, jeszcze trochę założyć ręce, aby odpocząć. Tak zaskoczy cię ubóstwo jak zbójca i niedostatek, jak mąż zbrojny. „
Również w rozdziale 24 księgi Przypowieści zwanej księgą Przysłów króla Salomona w wersecie 33-34 jest tak napisane:
„Trochę się prześpisz, trochę podrzemiesz, trochę założysz ręce, aby odpocząć, a wtem zaskoczy cię ubóstwo jak włóczęga i niedostatek jak zbrojny mąż.”
Niektórzy słowa Apostoła Pawła tłumaczą sobie na usprawiedliwienie swego nieróbstwa, że chcą pracować, ale nie ma dla nich pracy. Niczym Ferdek z serialu komediowego „Świat według Kiepskich” który mówi, że w tym kraju nie ma pracy dla niego z jego wykształceniem. Takie podejście do sprawy jest grzech wobec Boga i Pan Bóg nigdy nie będzie aprobował lenistwa i nie przyłoży do tego swojej błogosławiącej dłoni. Lecz nie to to jest tematem mego artykułu, lecz by nie być szybkim w osądzaniu człowieka nie znając uzasadnienia dlaczego nie pracuje. Może potrzebuje twojej pomocy? Może w twojej społeczności, lokalnej wspólnocie masz kogoś takiego w twoim zborze? Ale Ty już wiesz dlaczego nie pracuje dając mu przydomek „lenia” , tymczasem jest to człowiek chory, który bardzo chętnie, gdyby tylko mógł wolałby pracować niż chorować, ale w twoich oczach już został oceniony. Drogi przyjacielu nie czyń tego, jeżeli nie znasz prawdy. Nie osądzaj! Bądź powściągliwy bo może to nie jest człowiek leniwy lecz chorobliwy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz