czwartek, 19 grudnia 2019

SKOJARZENIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Z CZYM  CI SIĘ KOJARZĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA?

 

 

Najczęszcze  odpowiedzi to: z

choinką , prezentami , z rodziną , kolacją wigilijną i przede wszystkim kochającą i przyjemną atmosferą itp... itd..


Można dodać, że święta te i im podobne to święta komercyjne, zysk, zarabianie pieniędzy, rozwijanie biznesu, ale mało kto wie tak naprawdę sedno tych świąt, pamiątka, która się w tym czasie obchodzi.
O narodzeniu Jezusa mamy napisane w Ewangelii Mateusza 1:18-25 w Ewangelii Łukasza 2:1:21. To tylko niektóre fragmenty, ale można poczytać cały pierwszy i drugi rozdział Ewangelii Mateusza czy cały 1 i 2 rozdział Ewangelii Łukasza.
Jezus nie urodził, aby wprowadzić ład i porządek polityczno-gospodarczy w Izraelu, ani też by założyć jakąś partię lub grupę swoich wielbicieli czy stać się jakimś guru, ale narodził się po to by ZBAWIĆ, URATOWAĆ ludzkość z czeluści piekieł, przenieść człowieka z pod panowania grzechu pod panowanie Boga, z diabelskiego przekleństwa pod Boże błogosławieństwo dać nam życie wieczne w królestwie Boga - Ojca Miłości.
Chrystus nie urodził się 25 grudnia, jak podaje nam tradycja, ale raczej w okresie letnio-jesiennym, podaje się gdzieś w okolicach września,. ale to nie jest ważne kiedy się urodził, ale ważne się narodził ten czy inny termin, jak w Piśmie Świętym jest napisane, że w tym czasie owce pasły się na pastwiskach. Zachęcam do zapoznania się z tekstem z Ewangelii Łukasza 2: 8-18. Najważniejsze, że na świat przyszedł jako człowiek nasz ZBAWICIEL.
Narodził się w Betlejem wychowywał się i wzrastał w Nazarecie - Ew.Mat.2:23.
Ale dziś to już jest tylko historia, ponieważ umarł za nasze grzechy wstał z martwych dla naszego zbawienia i wstąpił do niebios zasiadając po prawicy Boga Ojca. Pan nasz Jezus Chrystus poprzez swoje zmartwychwstanie pokazał zwycięstwo życia nad śmiercią, dobra nad złem, a kiedy wstąpił do nieba to nas poprowadził do życia poza śmierć:

"... to jest Bóg, Bóg nasz na wieki wieków. On nas prowadzi poza śmierć." 
 (Ps.48:20)

I zesłał nam Swego Świętego Ducha, aby pomógł nam żyć życiem zwycięskim w Chrystusie Jezusie dla Boga Ojca . Jest to możliwe tylko w Duchu Chrystusowym.
Dzisiaj Jezus Chrystus to nie jest jakiś maleńki jezusek, ale potężny Władca, Bóg Wszechmogący. Pan panów i Królów.
Dzisiaj nie znajdziesz Jezusa w żłóbku owiniętego w pieluszki, ani wiszącego, jako martwy na drzewie krzyża ani Jego zwłok w grobie, ponieważ
JEZUS CHRYSTUS ŻYJE! i znajdziesz Go na tronie chwały i uwielbienia w niebie. Ten sam Pan Jezus Chrystus chce swój tron ustanowić w twoim sercu, aby mógł tam sprawować swoje rządy, a one są pełne pokoju, miłości radości.
Pozwól Chrystusowi być Panem twojego życia, a wtedy będzie ład i porządek w twoim duchu i duszy i pokój Boży będzie w tobie mieszkał.

Moi drodzy nie wystarczy wierzyć że Chrystus Pan narodził się w żłobie, trzeba aby narodził się w Tobie i to nie jako maleńkie dziecię Jezus, lecz jako potężny Bóg, Król królów i Pan panów.

JEZUS CHRYSTUS ŻYJE I JEST PANEM, BOGIEM WSZECHMOGĄCYM.

1 komentarz:

  1. Z Baranami, ale nie wielkanocnymi, ale z ludźmi niezaznajomionymi z Biblią, która zamiast powinna być czytana leży zakurzona na półce. :( Przepraszam za tę smutną refleksję, ale duchowni kościołów wcale nie pomagają ludziom przybliżyć Pismo Święte, bo wolą sprzedawać politykę, albo humanizm, lub inne dziwne nauki.

    OdpowiedzUsuń