poniedziałek, 8 kwietnia 2019

GRANICE POZNAWANIA BOGA

Jeżeli ktoś by mnie się zapytał: "Czy poznałeś Boga?" lub "Czy znasz Boga?" Odpowiem: TAK, ale na pytanie "Czy w pełni poznałeś lub wystarczająco poznałeś Boga?" Odpowiem: NIE. Ponieważ Boga nie idzie w pełni poznać, Boga poznaje się całe życie. Bóg jest jak ocean bez dna im głębiej się w Niego zanurzasz tym bardziej widzisz, ze można jeszcze głębiej się zanurzyć, im bardziej poznajesz Boga dowiadujesz się, ze jeszcze Go można bardziej i głębiej poznać i gdy już się wydaje, że poznałeś Boga to zauważasz, ze jeszcze można więcej i więcej,  nigdy nie ma granic możliwości poznawania Boga. Im więcej poznajesz Boga, tym bardziej chcesz Go jeszcze bardziej poznawać i tak to dzieje się cały czas.  Jest takie świeckie przysłowie:
 "W miarę jedzenia rośnie apetyt"
To jest odnośnie poznawania  Boga, im bardziej Go poznajesz tym bardziej Go chcesz więcej poznawać i tutaj się  nie rozchodzi tylko o wzrastaniu wiedzy intelektualnej pojmowania Bogu teologicznie, ale o  naszej osobistej z Nim relacji, poznawaniu Go w naszym osobistym życiu, dostrzegania Jego działania  w naszym życiu na codzień. Bóg to nie religia, ani zbiór zasad i reguł, ale Osoba z którą można się komunikować, nie tylko do niej mówić, ale z Tą Osobą rozmawiać, mieć dialog, społeczność dwóch osób, tutaj mowa "Bóg człowiek, człowiek Bóg".
Bóg jest niesamowitą istotą z którą można mieć społeczność przez 24 godziny na dobę, nieustannie.
Bóg nie jest niemą figurką, która nie mówi, czy obrazem, który nie przemawia, zgodnie z takim powiedzeniem: "Dziad mówił do obrazu, a obraz, ani razu".
Bóg jest przemawiająca do serca ludzkiego Osobą, chociaż jest duchem i to Świętym Duchem, który mówi do naszego serca, ale też ma moc i przemawiać głosem fizycznym, gdy chce, jest Bogiem Suwerennym.
Poprzez kontakt z Bogiem poznajemy Jego charakter i  naturę. On nas zmienia , kształtuje w tym czasie na Swój Boży, Święty obraz i podobieństwo.
Drogi czytelniku zapraszam Ciebie do poznawania Boga, każdego dnia.
Wejdź z Nim w społeczność. Rozmyślaj o Jego wielkości, atrybutach, jakim jest, o Jego wielkiej miłości  do Ciebie skoro Chrystus oddał za Ciebie życie i dla Ciebie zmartwychwstał.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza