czwartek, 27 października 2016

PRZESĄDY – ZABOBONY

Wiele jest różnych przesądów i zabobonów, którymi ludzie żyją i nimi się kierują w życiu znajdując się w niewoli ich działania. Pechowa 13-tka.Niektórzy w tym dniu starają się nic nie robić, nie załatwiać jakiś spraw bojąc się pecha, albo omijają np. 13 numer pokoju hotelowego lub numeru mieszkania. Lecz to nic innego jak wymyślona bajka, aby ludzi zniewolić. Sam na własnej skórze doświadczyłem, że to kłamstwo. Kiedy kończyłem edukację szkolną, a miało to miejsce już 20 lat temu i wtedy miałem końcowe egzaminy, które odbywały się 13 czerwca w piątek o godz. 13:00 czyli 13-tego w piątek o 13-tej. Właśnie w ten dzień i to w piątek o tej godzinie zwanej pechową zdałem egzamin z wynikiem bardzo dobrym. Jak to dobrze być wolnym od tych przesądów. Niektórzy jak czarny kto przebiegnie drogę to nie jadą dalej tylko czekają, aż ktoś inny ich ominie i to nieszczęście weźmie na siebie ta osoba i tak samo ma się jak czarny kot przebiegnie chodnik. Albo się jak się odwrócisz za siebie w nie właściwą stronę to stanie się to czy tamto, lub rozbite lustro to siedem lat nieszczęść. Na przykład śpiew kuwika to jest rodzaj sowy zapowiada śmieć bliskiej osoby, to kolejne kłamstwo diabelskie zniewalające ludzi i napełniające strachem serca ludzkie, a to tylko ptak, sowa. Tak samo jest czarnym kotem to jest tylko kotem, zwierzątko, które ma czarną sierść. Naprawdę mnóstwo jest takich rzeczy w które ludzie wierzą. Inni czytają horoskopy, aby się dowiedzieć o swojej przyszłości a to nic innego jak radzenie się szatana i powierzenia swojego losu życia jemu. Zapraszam do zapoznania się z wykładami na temat okultyzmu pastora Andrzeja Lubera: Polecam również do wysłuchania w częściach:
OKULTYZM cz.1
OKULTYZM cz.2
OKULTYZM cz.3
OKULTYZM cz.4
OKULTYZM cz.5
OKULTYZM„  cz.6


W liście apostoła Pawła do Galacjan mamy zapisane takie słowa:
Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli.” (Gal.5:1).
Jest wspaniale być wolnym człowiekiem od wszelkich okoliczności i sytuacji wokół nas. Moje życie nie jest zależne od zabobonów czy przesądów i innych wymyślonych tym podobnych rzeczy, ponieważ moje życie jest w rękach Pana Jezusa Chrystusa.
W ręku twoim są losy moje,…” (Ps.31:16).
Polecam również artykuł pt.: W RĘKU TWOIM SĄ LOSY MOJEhttps://jedynadroga.blogspot.com/2017/12/w-reku-twoim-sa-losy-moje.html                   Wolność w Chrystusie jest cudowna, bo cudowny jest Bóg, Bóg, który jest WOLNOŚCIĄ, a imię Jego brzmi: JEZUS CHRYSTUS. Ludzie, którzy wierzą w zabobony tak naprawdę są nieszczęśliwi mimo, że często nie chcą się do tego przyznać i udawają, że wszystko jest w porządku, jednakże rzeczywistość jest inna. Osoby takie, które uzależniają swoje życie od tego typu przesądów to tak naprawdę dają miejsce w swojej duszy diabłu, który zakłada warownie w ich umysłach i uzależnia od tego typu różnorodnych wierzeń pogańskich, przesądów i zabobonów nakładając jarzmo niewoli na ich duchowe plecy i związując ich ręce kajdanami niewoli a nogi ich zakuł w dyby, aby moce ciemności miały kontrolę nad nimi zabierając im w ten sposób wolną wolę:
„…że wyzwolą się z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia swojej woli.” (2 Tym.2:26)
Lecz Pan Jezus Chrystus daje wolność od tego typu praktyk okultystycznych i tylko Pan Jezus Chrystus, bowiem:
Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.” (Ew.Jana 8:36)
Trzeba nazwać to po imieniu. To jest okultyzm, czyli czary. W Piśmie Świętym mamy wyraźnie napisane:
„Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie:wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta,bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.(Gal.5:20-21)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz