wtorek, 20 stycznia 2009

CHWAŁA I UWIELBIENIE BOGA

Może ktoś z was słyszał takie zdanie jak „uwielbiajmy Boga „  albo  „chwalmy Boga”  lub „uwielbiajmy i chwalmy Boga w pieśniach” Chciałbym się pokrótce zająć tymi dwoma zagadnieniami „Uwielbiać” i „Chwalić” chciejmy nieco głębiej nad znaczeniami tych słów co one tak naprawdę oznaczają. W Bożym Słowie znajdujemy takie słowa: „aby nasze słowa były pełne chwały i uwielbienia Boga” albo w psalmie 149:6 - Niech w ustach ich będzie uwielbienie Boga,… „    albo w Dziejach Apostolskich 16:25  czytamy: „… Paweł i Sylas modlili się i śpiewem wielbili Boga,… „  czytamy tutaj jak śpiewem i modlitwą wielbili Boga, ale te fragmenty mówią o czymś więcej niż o pustych słowach wypowiadanymi ustami skierowanymi do Boga nie mającego większego znaczenia. Słowa powyższych tekstów Biblijnych odzwierciedlają to co  przeżywali   w swoich sercu i co działo się w nich. Te słowa nie były w sobie samych uwielbieniem dla Boga, ale skutkiem uwielbienia jakie było w ich wnętrzu dla Boga i wyrazem uwielbienia Boga jakie mieli w swojej duszy.
Wielbiciel to pasjonat. Uwielbianie to głęboka cześć, zachwyt, podziw, patrzeć na kogoś z uwielbieniem, otaczać kogoś lub coś czcią i miłością. Czcić i ubóstwiać. Zapatrzony w kogoś i nic nikt nie jest wstanie cię oderwać od tej osoby gdyż po za nią świata nie widzisz. Z kolei „Chwalić” oznacza -mówić o kimś o czymś z uznaniem, aprobatą, oceniać dodatnio, pozytywnie, być zadowolony z czegoś bądź z kogoś. Wyrażać dobrą opinię.
Jeżeli ktoś np. „uwielbia lody” to zrobi wszystko by znaleźć ulubione lody i gdy tylko dostanie je w swoje ręce pochłania je natychmiast z przyjemnością. Gdy kogoś uwielbiamy ciągle o tej osobie myślimy i pragniemy być blisko, jesteśmy nią zafascynowani i nią zachwyceni. Zapatrzeni w niej i w tej osobie zakochani, jak to się mówi „po uszy” i to ta osoba staje się dla nas najważniejsza. Czy moi drodzy tą osobą jest w naszym życiu BÓG ?  Czy naprawdę tak uwielbiamy naszego Pana i Zbawiciela JEZUSA CHRYSTUSA ?  Czy nasze usta i serce jest wypełnione chwałą i wdzięcznością dla BOGA ?   I czy naprawdę w naszym życiu kochamy PANA I BOGA ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz