poniedziałek, 26 listopada 2012

ZAWIERANIE ŚLUBU, CZY TO JEST POTRZEBNE?

Niektórzy zadają sobie pytanie: „Czy ślub jest potrzebny, czy nie wystarczy powiedzieć sobie, gdzieś na łące przed Bogiem „Kocham Cię?” ale w Biblii czytamy, ze były zaręczyny a później ślub: „Jeżeli ktoś uwiedzie dziewicę nie zaręczoną i śpi z nią, da za nią opłatę ślubną i pojmie ją za żonę. A jeżeli ojciec jej wzbrania się wydać ją za niego, niech odważy tyle srebra, ile wynosi opłata ślub na za dziewicę.” (2 Mojż.22:16-17).
„Jeżeli mężczyzna napotka dziewczynę, dziewicę nie zaręczoną, pochwyci ją i złączy się z nią, i tak się ich zastanie,to mężczyzna, który się z nią złączył, da ojcu dziewczyny pięćdziesiąt srebrników, a ona zostanie jego żoną. Za to, że ją znieważył, nie będzie mógł jej oddalić przez całe swoje życie.” ( 5 Mojż.22:28-29)
Samarytanka spotkała na swojej drodze Pana Jezusa, który powiedział: „Dobrze powiedziałaś: Nie mam męża.Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego teraz masz, nie jest twoim mężem; prawdę powiedziałaś.” Czyli byly zawierane śluby skoro Pan Jezus mówi: Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego teraz masz, nie jest twoim mężem;”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz