czwartek, 22 sierpnia 2019

CHRYSTUS W CENTRUM ZAINTERESOWANIA W KOŚCIELE


Dzisiaj w naszym kraju mamy możliwość sobie wybrać lokalny kościół w którym chcemy być, gdzie będziemy się czuć dobrze. Jedna osoba mi napisała coś takiego: "...czuje się lepiej i jestem spełniona."
albo  ktoś mówi:"Odnalazłem swoją drogę" lub "Tutaj czuję się dobrze" itp. itd.
Niby nic w tym złego, ale zauważam  i chciałbym zwrócić na tą Waszą uwagę zadając pytanie: Kto jest centrum? Bo wydaje mi się, ze powinien być nasz Pan JEZUS CHRYSTUS tymczasem to człowiek staje się centrum, abym tylko JA się dobrze czuł MNIE, MI było dobrze, ale przecież zgromadzamy się, aby wywyższać BOGA i uwielbić JEGO Imię. Kościół to Boża rodzina, ale celem jej jest BÓG i głową CHRYSTUS Pan
To Panu Bogu naszemu mamy przynosić chwałę i to On ma się czuć wśród nas dobrze.
Dzisiaj dostrzegam także w kościele humanizm, gdzie człowiek zamiast Bóg staje się centrum, gdzie najważniejsze jest aby człowiekowi dogadzać, a nie Bogu.
Centrum kościoła, każdego lokalnego zboru powinien być BÓG i Jego imię JEZUS CHRYSTUS powinno być wywyższane. Dzisiaj widać wyraźnie, że wszystko dzieje w okół człowieka i człowiek zajmuje miejsce Boga także w kościele natomiast prawda powinna być inna to w kościele najważniejsze miejsce powinien zajmować BÓG.
To Chrystus jest centrum każdej chrześcijańskiej wspólnoty, lokalnego Kościoła, zboru.
Niech przed naszymi oczami  będzie CHRYSTUS i nasz wzrok serca na Nim skupiony i nasze serce na Nim skoncentrowane w tym także pod kątem znalezienia dla siebie społeczności chrześcijańskiej po nawróceniu do Pana Jezusa Chrystusa, aby tam, gdzie jesteśmy był w centrum CHRYSTUS i jako najważniejsza Osoba całego zgromadzenia w centrum zainteresowania  każdego z nas. 

1 komentarz: